Rozhovory

Helena Koenigsmarková

Koenigsmarková, kde máte ty poklady?!

Helena Koenigsmarková je od roku 1990 ředitelkou pražského Uměleckoprůmyslového musea a z oken své kanceláře má úžasný výhled na starý židovský hřbitov, za jehož zdí se novorenesanční budova zvedá. Je to po loni dokončené rekonstrukci jedno z nejkrásnějších muzeí v zemi, pozdrav z konce 19. století, spojený se současným designem. Historie oné instituce je plná osudů, příběhů a rozporuplných událostí. Je to muzeum pokladů dobrovolných i vynucených, zapomenutých i objevených.

Ivana Lomová

Dneska si za všechno můžeme sami

Ono to je docela hezké, mít svůj obraz v nějakém cizím prostředí, do kterého obraz vysílá vaše vlny, říká Ivana Lomová a je fakt, že její obrazy jsou takovým tichým a jemným vysílačem vln.

Stanislav Přibyl

Chybí tam Bůh

Petice proti kardinálu Dominiku Dukovi vyvolala na české mediální scéně velký ohlas. V jeho obraně vzniklo několik petic.

Klára Melíšková

Pořád jsem to já

V reálu tato kmenová herečka permanentně vyprodaného Dejvického divadla působí jako osobnost, která má své věci pod kontrolou, protože ví, že základ máme sami v sobě, jen ho tam najít.

Richard Drury

Angličané po anglicku neodcházejí

Česky nejen bez chyb píše, dokonce i bez přízvuku mluví. Je moudrý i vtipný, zůstává v něm stále hodně anglického, současně je však už zcela náš.