Zvýšení deficitu bez kontroly sněmovny? Opozice chce u Ústavního soudu řešit narušení dělby moci
Změna rozpočtových pravidel, kterou tento týden prosadila vládní koalice, narušuje dělbu moci. Shodli se na tom v Partii na CNN Prima News představitelé opozice, kteří kritizují mimo jiné možnost, že vláda ve vágně definovaných krizových situacích může navýšit schodek rozpočtu o deset procent bez kontroly sněmovny. To je zásadní věc, kterou chtějí řešit u Ústavního soudu v rámci avizované stížnosti. Vládní představitelé v pořadu argumentovali například povodněmi v roce 2024 a nutností rychle reagovat.