Jak dostat Topolánka na Hrad
Jak dostat Topolánka na Hrad? Jednoduše – tvářit se, že mezi ním a Zemanem není rozdíl.
Jak dostat Topolánka na Hrad? Jednoduše – tvářit se, že mezi ním a Zemanem není rozdíl.
Tuzemská pravice utrpěla druhou porážku v řadě, nemá věrohodného kandidáta na prezidenta, proto volá na pomoc legendární postavu z minulosti.
Ke stému výročí říjnového listopadu si nejspíš neudělají ohňostroj už ani komunisté. Možná se někde večer opijí vodkou, namažou chlebíčky kaviárem, u garmošky zazpívají. Ale na velké oslavy to nevidím ani u Semelové.
Evropou a anglosaským světem, zdá se, prochází strašidlo nového puritanismu, tentokrát ovšem zbaveného náboženského základu. Jejím momentálně nejsilnějším projevem je kampaň proti sexuálnímu obtěžování, která se během necelého měsíce dostala od upozorňování na hnusné a vyděračské praktiky hollywoodského magnáta k nimrání se v tom, zda britský ministr před několika lety náhodou nesáhl novinářce nevyžádaně na koleno a zda člověk s takovou skvrnou na „cévéčku“ může stát v čele resortu obrany jaderné mocnosti (zjevně nemůže).
Pár desítek hodin před uzávěrkou kandidátek do prezidentské volby se ukazuje, jak právě teď Česko potřebuje silného, odvážného prezidenta s jasnými názory a schopností je razantně prosazovat.
Jsem hluboce přesvědčen, že musíme zahájit velmi hlubokou a především odbornou právní diskusi a že musíme nakonec zakázat politický islám a právo šaría v naší zemi a postavit je mimo zákon.
Kalouskova výzva k zablokování sněmovny nevypadá sympaticky. Také se zdá, že nebude mít faktický dopad. Jako připomínka, že se v této chvíli hraje o zachování zastupitelské demokracie, však nějaký užitek může přinést.
Trestně stíhaný presumptivní premiér Andrej Babiš nechce, aby prezident Miloš Zeman (a nejspíš ani nikdo z jeho případných nástupců na Hradě) zastavil jeho obvinění.
Jak praví nejmenovaný klasik, na Moravě je sice všechno lepší, ale pokurvit si to tam lidé zvládli též.
Možnost, že by Andreji Babišovi k vládě pomohl Tomio Okamura se svou SPD, byla tento týden přinejmenším kartou v politické hře, možností, s níž ostatní strany musejí počítat.
Andrej Babiš bude usilovat o menšinovou vládu, doplněnou o nadstranické odborníky. V současném stavu povolebních vyjednávání mu nezbývá nic moc jiného, ne nutně jako řešení na delší dobu, ale třeba jako nějaká přechodová fáze.
Při jedné z diskusí o KLDR se objevila myšlenka, o níž se občas spekulovalo v první polovině minulé dekády. Mohla by Severní Korea odpálit svoje rakety z upravené civilní lodě, jež by se na pohled nedala odlišit od běžného plavidla? Nesporným faktem je, že takových přestaveb už svět viděl značný počet a podobné nápady jsou stále v kurzu, což dokazují mj. nedávné debaty o nových ruských a amerických polárních ledoborcích.
Vládě někdo musí dát důvěru. Anebo, jak víme, může docela dlouho vládnout i bez důvěry, ale někdo jí musí schvalovat zákony. A tady by konečně nastoupila organická koalice ANO–SPD–KSČM.