České rovnostářství sílí na evropský rekord
Hitem společenských debat posledních let je zvyšující se nerovnost v příjmech.
Hitem společenských debat posledních let je zvyšující se nerovnost v příjmech.
Spisovatel Pavel Kohout je jedinečný úkaz. Každému, kdo by se jako on dostal na práh devadesáti let bohatého a barvitého života, bych přál, aby byl v tak výtečné mentální a fyzické kondici, v jaké je on. Přiznávám, že ho sám pro sebe začínám rehabilitovat až v posledních letech.
Když loni v listopadu skupina fanoušků Sigmy Olomouc napadla v pražské tramvaji člověka tmavé pleti, ozvala se (oprávněná) vlna odsouzení. Zbabělý čin odsoudily veřejné osobnosti v čele s premiérem. Ale mnozí šli v rozhořčení dál a hledali viníky.
Obvodní soud v Praze 2 včera Davidu Rathovi přiznal odškodné za pouta, v nichž ho kdysi vedli k soudu – jako „kravku na pastvu“.
Před dvěma lety zemřely krátce za sebou dvě legendy populární hudby – nejdříve 10. ledna David Bowie a pak, 21. dubna, Prince.
Sobota byla dnem velkých slov, jaká se vždy používají, když se představitelé důležitých institucí snaží hodnotit současnost z pohledu minulosti.
Poslanec SPD Lubomír Volný napadl projekt Erasmus, který umožňuje mladým lidem studium v zahraničí. Podle Volného tam žijí ve zlaté kleci, nevnímají problémy a vracejí se naprosto nekriticky nastaveni vůči Evropské unii.
To, že se Pavel Durov zachoval principiálně a odmítl ruské tajné policii odevzdat klíče pro dekódování soukromé komunikace, z něj v očích 15 milionů ruských uživatelů Telegramu ze dne na den udělalo hrdinu.
Od doby, co tu za sto dní – s osvětimskou výkonností – povraždili nejméně 800 000 menšinových Tutsiů a umírněných Hutuů, uplynulo necelé čtvrtstoletí. Minulý rok na rušné ulici Kicukiro Centre rwandského hlavního města Kigali došlo ke kurióznímu incidentu.
V posledních dnech a hodinách sledujeme dva různé děje, které je třeba vidět spojitě.