Chcete nízký plat? Volte Andreje Babiše
Francouzský prezident Emmanuel Macron v zásadním rozhovoru pro německý týdeník Der Spiegel popisuje, jak podstatný je pro politický úspěch smysl pro zeitgeist, atmosféru doby.
Francouzský prezident Emmanuel Macron v zásadním rozhovoru pro německý týdeník Der Spiegel popisuje, jak podstatný je pro politický úspěch smysl pro zeitgeist, atmosféru doby.
Pevný třicetiprocentní blok voličů ANO už je minulostí. Důvěra k hnutí Andreje Babiše se pomalu vytrácí a zbývá otázka, kde se propad zastaví. Tak zní jedna z informací od stále víc nervózních výzkumníků.
„To zase byly volby,“ hlásí starý Sepp na chalupě u Dunaje manželce. „Prý měly nejdelší kampaň v historii, a taky nejšpinavější. A budeme mít nejmladšího premiéra v Evropě,“ shrnuje superlativy, které zaslechl.
Za twitterovým účtem Julius Šuman stojí temná skupina dezinformátorů, která s námi hraje podivné hry a vytváří paralelní realitu s cílem ovlivnit volby. Někoho takového je třeba vypátrat, označit a – proč ne – nějakým způsobem potrestat. Tento výklad v uplynulém týdnu nabídlo hned několik titulů z mediálního domu Economia, který patří miliardáři Zdeňku Bakalovi.
Sláva a peníze jsou z těch největších svodů. V Hollywoodu se dá přijít k obojímu, je asi celkem logické, že kromě aspirujících umělců přitahuje i typy, které právě tohle „kombo“ láká a vzrušuje (doslova).
Česká politická scéna je žalostně ideově vyprázdněná. O čem jiném svědčí fakt, že jediný ideový střet před volbami vyvolá kázání kardinála Duky na svatováclavské pouti ve Staré Boleslavi?
Představme si na chvíli, že Miloš Zeman není jen „ruský šváb“ a „agent Kremlu“, jak si slušní lidé myslí a novinoví komentátoři všeobecně píší, ale také unavený a osamělý stařec, který nemá co ztratit, a tudíž si může dovolit říkat, co si myslí.
Existuje v Česku jedna strana, jejíž volební výsledek neinspiruje k všelijakým spekulacím, stejně jako role v budoucím parlamentu či vládě.
Pokud jsou dokumenty z britské banky HSBC, které se v neděli objevily na twitterovém účtu skupiny Šuman, pravé a nejsou nějak vytržené ze souvislostí, jsou to fundamentální a přesvědčivé důkazy, že se Andrej Babiš na Čapím hnízdě dopustil podvodu. Z něj ho už obvinila policie.
Ernesto Che Guevara, globální ikona revoluce, zbojník z pralesa, smutný kat s baretem.
Až mi zase někdo bude vyprávět, jak jsou veřejnoprávní média garantem nezávislosti, otevřenosti a demokracie, budu mu vyprávět následující příhodu, která se odehrála dnes, v pátek odpoledne. Už čtrnáct dní předem jsem byl s spolu s komentátorem Bohumilem Doležalem, šéfredaktorem magazínu Reportér Robertem Čásenským a komentátorem MF Dnes Lubošem Palatou pozvaný do pořadu ČRo Plus Názory a Argumenty, tématem měla být předvolební situace.
Na první pohled to dokazuje jednoznačný úspěch EET. Už na ten druhý ovšem zmíněné události svědčí o tom, jak se ministerstvo financí či hnutí ANO usilovně snaží zakrýt skutečnost, že se vlajková loď při tažení proti daňovým únikům potápí pod hladinu neúspěchu.
V mnoha zemích světa je po volbách zpravidla prvním motivem nářků jejich výsledek a hned v závěsu za ním volební účast.