Škoda Auto za tři čtvrtletí zvýšila provozní zisk o více než pět procent, vzrostly jí tržby i prodeje
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.
Automobilka Škoda Auto v prvních třech čtvrtletích letošního roku zvýšila provozní zisk meziročně o 5,4 procenta na 1,79 miliardy eur (zhruba 43,6 miliardy Kč). Tržby pak vzrostly o 9,5 procenta na 22,34 miliardy eur. Ve své výsledkové zprávě to dnes oznámil mateřský koncern Volkswagen. Tomu se provozní zisk naopak o více než polovinu propadl.
Škoda Auto v období od ledna do září prodala celkem 870.000 vozů, což je o 7,5 procenta více než před rokem. Za růstem prodeje stála zejména silná poptávka po sportovně-užitkových vozech Elroq a Enyaq s elektrickým pohonem. Škoda Auto se tak stala jednou z nejúspěšnějších automobilek na evropském trhu s automobily s čistě elektrickým pohonem, uvedl Volkswagen.
Automobilka Škoda Auto provozuje tři výrobní závody v České republice. Výrobní kapacity má také v dalších zemích, například v Číně, Indii a na Slovensku.
Celý koncern Volkswagen v období od ledna do září hospodařil s provozním ziskem 5,41 miliardy eur (téměř 132 miliard Kč). To představuje meziroční pokles o 58 procent.
Diskuze
Komentáře jsou přístupné pouze pro předplatitele. Budou publikovány pod Vaší emailovou adresou, případně pod Vaším jménem, které lze vyplnit místo emailu. Záleží nám na kultivovanosti diskuze, proto nechceme anonymní příspěvky.