Ruské ministerstvo zahraničí popřelo zprávy o odchodu Lavrova. Zatím

Ruské ministerstvo zahraničí popřelo zprávy o odchodu Lavrova. Zatím

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Ruské ministerstvo zahraničí popřelo kolující informace o zpečetěném osudu Sergeje Lavrova, který prý přijde o své křeslo šéfa ruské diplomacie. Podle mluvčí ministerstva zahraničí Mariji Zacharovové jde o "podvrženou dezinformaci" a senzacechtivost.

Zprávu o konci Lavrova ve vládě už zveřejnilo několik ruských médií, naposledy tento týden televizní kanál RTVi. Informaci, kterou televize oznámila bez uvedení zdroje, převzala média v Rusku i v zahraničí.

Podle RTVi už Lavrov několik let prezidenta Vladimira Putina prosil, aby ho funkce kvůli únavě zbavil. Kremelský šéf prý žádal, aby Lavrov v úřadu zůstal do prezidentských voleb. Ty minulou neděli Putin hladce vyhrál.

Po formálním převzetí funkce, které je naplánováno na květen, Putin jmenuje novou vládu. V ruském tisku se už objevily informace, že na post ministra zahraničí aspiruje dosavadní Putinův mluvčí Dmitrij Peskov.

,

Diskuze

Komentáře jsou přístupné pouze pro předplatitele. Budou publikovány pod Vaší emailovou adresou, případně pod Vaším jménem, které lze vyplnit místo emailu. Záleží nám na kultivovanosti diskuze, proto nechceme anonymní příspěvky.

22. března 2018