Kvóty přerozdělování migrantů

Merkelová souhlasí s řízením EK vůči Česku, Polsku a Maďarsku

Kvóty přerozdělování migrantů
Merkelová souhlasí s řízením EK vůči Česku, Polsku a Maďarsku

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Německá kancléřka Angela Merkelová nemá problém s řízením Evropské komise vůči Česku, Polsku a Maďarsku kvůli nenaplňování kvót pro uprchlíky. Komise podle ní dělá, co musí. Premiérka to ve čtvrtek řekla v Berlíně po setkání se svým estonským protějškem Jürim Ratasem. Byla to právě kancléřka, která protiprávně otevřela hranice a pozvala do Německa bez kontrol statisíce migrantů.

Německá kancléřka, která kvóty na přerozdělování uprchlíků dlouhodobě podporuje, na dotaz novinářů nejprve pochválila Estonsko za to, že běžence přijímá a pomáhá jim. „Jinak (Evropská) komise dělá, co v rámci své zodpovědnosti dělat musí,“ poznamenala poté. „Nemám proto žádný důvod komisi kritizovat,“ doplnila.

Středeční krok Evropské komise, který může vyústit až v pokutu pro Českou republiku, kritizovali zástupci české vlády i opozičních stran.

Proti povinným kvótám na přerozdělování uprchlíků jsou všechny země tzv. visegrádské skupiny (Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko), Slovenska se ale zahájené řízení netýká.

Německá kancléřka Angela Merkelová nemá problém s řízením Evropské komise vůči Česku, Polsku a Maďarsku kvůli nenaplňování kvót pro uprchlíky - FOTO: Shutterstock

Česká republika nyní odmítá naplňovat nejen povinné kvóty, ale i dobrovolný závazek, který předtím učinila. Z celkového počtu přibližně 2600 lidí zatím Česko převzalo jen 12 migrantů. Žádné další už podle vyjádření ministra vnitra Milana Chovance nepřijme. Chovanec to zdůvodnil mimo jiné zhoršenou bezpečnostní situací.

V evropské migrační politice podle Merkelové nelze čekat žádné zázraky ani za estonského předsednictví osmadvacítce, které začne 1. července. Pozice některých zemí jsou podle kancléřky velmi tvrdé.

,

Diskuze

Komentáře jsou přístupné pouze pro předplatitele. Budou publikovány pod Vaší emailovou adresou, případně pod Vaším jménem, které lze vyplnit místo emailu. Záleží nám na kultivovanosti diskuze, proto nechceme anonymní příspěvky.

15. června 2017