Marná snaha. Lennonův vrah opět neobměkčil úřady
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.
Mark David Chapman, který před téměř 36 lety zastřelil někdejšího člena britské hudební skupiny Beatles Johna Lennona, opět nepřesvědčil americké úřady, aby ho předčasně pustily na svobodu. Úřady tak zamítly již devátou Chapmanovu žádost o podmínečné propuštění. Informovala o tom agentura Reuters.
„Na základě našeho rozhovoru a posouzení vašich záznamů shledáváme, že vaše propuštění by nebylo v souladu se zájmy společnosti,“ uvedla příslušná komise při odmítnutí žádosti. Další slyšení o podmínečném propuštění čeká Chapmana v srpnu 2018.
Chapman zavraždil Lennona 8. prosince 1980 pěti ranami z revolveru, když se hudebník vracel do svého domu na Manhattanu z nahrávacího studia. K vraždě se doznal a uvedl, že na sebe chtěl tímto způsobem strhnout pozornost. Soud mu vyměřil doživotní vězení s možností podmínečného propuštění nejdříve po 20 letech.
Chapman, kterému je nyní 61 let, žádá o předčasné ukončení trestu pravidelně po dvou letech od roku 2000. Všechny jeho žádosti byly zatím zamítnuty.
Diskuze
Komentáře jsou přístupné pouze pro předplatitele. Budou publikovány pod Vaší emailovou adresou, případně pod Vaším jménem, které lze vyplnit místo emailu. Záleží nám na kultivovanosti diskuze, proto nechceme anonymní příspěvky.