Prezidentské volby 2018

„Zeman je Putinova děvka.“ Prezidenta překvapila přední aktivistka hnutí Femen

Prezidentské volby 2018
„Zeman je Putinova děvka.“ Prezidenta překvapila přední aktivistka hnutí Femen

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Prezidenta Miloše Zemana vystrašila polonahá aktivistka. Žena z hnutí Femen, která provolávala heslo „Zeman je Putinova děvka“ (Zeman Putin‘s Slut), naběhla před prezidenta ve volební místnosti v okamžiku, kdy se chystal s manželkou odvolit. Prezidentova ochranka ženu ihned strhla k zemi a vyvedla z místnosti.

Prezident za doprovodu své ochranky, manželky Ivany a hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka vešel do volební místnosti v základní škole na Praze 5. Když před volební komisí hledal svůj občanský průkaz, vyběhla k němu z davu novinářů polonahá žena. Ta měla přes prsa napsáno „Zeman Putin‘s Slut“, tedy Zeman je Putinova děvka. A stejné heslo i provolávala.

Žena na prezidenta Zemana nezaútočila, ani se ho nedotkla. Vběhla před něj a se zdviženýma rukama provolávala heslo. Viditelně otřesený prezident lehce zavrávoral a na zem mu upadla hůlka. Dál už se o něj ale členové jeho ochranky postarali a odvedli ho z místnosti na chodbu. Další členové ochranky vynesli z místnosti ženu a předali ji policii.

Podle informací policie je zadržená aktivistka Ukrajinka. Policisté ji přímo na místě zabalili do deky a do místnosti se vrátili pro její kabát a malou kabelku. Poté ji naložili do auta a z místa odvezli.

Žena se hlásí k feministickému hnutí Femen. Podle twitterového účtu tohoto hnutí se jmenuje Angelina Diashová. V minulosti například protestovala proti návštěvě běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka na Ukrajině.

Členové volební komise pak uvedli, že žena byla podezřelá. Nenápadně se potloukala kolem, až ji z místnosti museli dokonce vykázat. Vrátila se ale zpátky a zaujala místo v první řadě.

Prezident Zeman s manželkou se po chvilce do volební místnosti vrátili. „Vzdor hnutí Femen,“ prohlásil Zeman, když vhazoval svůj hlas do volební urny. Pak ocenil práci svojí ochranky a dodal: „Jsem poctěn, že napadli i mě.“ Podobným způsobem totiž skupina Femen v minulosti „zaútočila“ třeba i na italského expremiéra Silvia Berlusconiho v roce 2013.

„Tak jsme vám vlastně nabídli jedno představení navíc,“ glosoval Zeman při odchodu incident.

12. ledna 2018