Jižní Korea a USA prý oznámí, že ruší společné manévry

Jižní Korea a USA prý oznámí, že ruší společné manévry

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Jižní Korea a Spojené státy prý tento týden oznámí, že ruší velká společná vojenská cvičení. Informovala o tom jihokorejská agentura Jonhap. Manévry se ovšem uskuteční v případě, že Severní Korea nedodrží svůj slib ohledně jaderného odzbrojení.

Podle nejmenovaného zdroje z jihokorejských vládních kruhů budou zastaveny jen velké manévry, nikoliv rutinní vojenský výcvik.

Americký prezident Donald Trump po úterním singapurském summitu se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem překvapil Jižní Koreu i Japonsko oznámením, že chce ukončit "válečné hry". Pchjongjang tato cvičení tradičně označuje za provokaci a předehru invaze.

"Pozastavení válečných her během vyjednávání byl můj požadavek, protože (manévry) jsou VELMI DRAHÉ a vrhají špatné světlo na jednání, která jsou vedena v dobré víře. A také provokují," napsal v neděli na twitteru Trump. Prezident rovněž varoval, že manévry obnoví, pokud rozhovory s KLDR ztroskotají. "Což se doufám nestane!" dodal.

Trump si dnes na twitteru také postěžoval na americká média, která obviňuje z falešného zpravodajství. "Legrační, jak falešné zpravodajství koordinovaně rádo líčí, že jsem dal Severní Koreji příliš mnoho tím, že jsme se setkali," uvedl Trump s tím, že svět dostal mír, Američané své krajany vězněné v KLDR a také příslib repatriace ostatků amerických vojáků zabitých během války v 50. letech. Prezident rovněž poznamenal, že Asie jeho setkání se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem oslavuje.

,

18. června 2018