Strýcová s Šafářovou vyřadily Williamsovy
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.
O tenisovou senzaci se na hrách v Riu de Janeiro postaraly Lucie Šafářová a Barbora Strýcová. Česká dvojice vyřadila v prvním kole čtyřhry trojnásobné olympijské vítězky americké sestry Serenu a Venus Williamsovy 6:3 a 6:4.
Sesterská dvojice dokázala ovládnout deblový turnaj na OH v Sydney, Pekingu i Londýně, ale snaha o čtvrté olympijské zlato pro Williamsovy skončila už dnes zásluhou českého páru. Šafářová se Strýcovou v Riu vyřadily nasazené jedničky po skvělém výkonu za hodinu a 33 minut.
Původně přitom měla v Brazílii Šafářová hrát čtyřhru s Karolínou Plíškovou, jenže ta se účasti vzdala kvůli obavě z viru zika. Williamsovým ukončily olympijskou neporazitelnost. V druhém kole české tenistky narazí na Kanaďanky Eugenii Bouchardovou a Gabrielu Dabrowskou.
Sestry Williamsovy prohrály na olympijské půdě vůbec první společný zápas. Z grandslamů mají 14 deblových trofejí, zatím poslední vybojovaly před měsícem ve Wimbledonu. Naopak české tenistky na OH dosud nevyhrály žádný deblový zápas s jinými spoluhráčkami.
Diskuze
Komentáře jsou přístupné pouze pro předplatitele. Budou publikovány pod Vaší emailovou adresou, případně pod Vaším jménem, které lze vyplnit místo emailu. Záleží nám na kultivovanosti diskuze, proto nechceme anonymní příspěvky.