Rodičům hrozí i vězení

Bič na rodiče. Školy vymyslely pokuty za pozdní příchody žáků

  -

Ilustrační foto: Shutterstock

Rodičům hrozí i vězení
Bič na rodiče. Školy vymyslely pokuty za pozdní příchody žáků

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Školy v anglických hrabstvích West Midlands, Hampshire a Essex se rozhodly bojovat proti neomluveným hodinám. V případě opakovaného pozdního příchodu dostanou rodiče žáka pokutu ve výši v přepočtu přes 1700 Kč. Pokud ji nezaplatí do osmadvaceti dnů, hrozí pokuta v přepočtu téměř 75 000 Kč, nebo dokonce odnětí svobody až na 3 měsíce, informuje The Telegraph.

Okresní rada ve Warwickshire vydala pokyny, které informují rodiče o pokutách, které jejich dětem hrozí v případě, že opakovaně přichází do školy více než třicet minut po začátku vyučování. Podle nich dítě může školu vynechat pouze v případě nemoci, nebo na základě zvláštního povolení od ředitele školy.

Tam, kde ředitelé dřív mohli udělit 10 dní povolené nepřítomnosti, teď nemohou udělit žádné. Jen v případě speciálních žádostí.

Za opakované pozdní příchody a absenci ve škole bez povolení od ředitele školy rodiče čeká pokuta ve výši šedesáti liber (v přepočtu přes 1700 Kč). Jestliže ji do 21 dnů nezaplatí, suma se zdvojnásobí, stojí v pokynech zveřejněných na internetových stránkách britské vlády. Pokud ji nezaplatí ani do 28 dnů, hrozí jejich dítěti vyloučení ze školy, pokuta v přepočtu téměř 75 000 Kč, nebo dokonce odnětí svobody až na 3 měsíce.

Ředitelka základní školy Winter Gardens v Essexu Catherine Stalhamová obhajovala pokutování před rodiči, kteří ho kritizují. Podle ní tento systém „zajistí žákům to nejlepší vzdělání“.

„Tento systém není pro naši školu novinkou. Už nějakou dobu funguje,“ řekla Stalhamová. Základní škola v Essexu pokutování zavedla 1. dubna letošního roku.

Místní orgány po celé zemi mají ve své moci, jaká kritéria k pokutování nastaví. Lidé si mohou na základě svého bydliště na internetových stránkách vlády vyhledat, zda a v jakém případě jim pokuty hrozí.

Ilustrační foto: Shutterstock

 

, nel

4. července 2017