Nehoda policejního BMW

Krulišova jízda v BMW byla v pořádku, prohlásila policie

Nehoda policejního BMW
Krulišova jízda v BMW byla v pořádku, prohlásila policie

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Jízdou hradního protokoláře Kruliše v policejním BMW nedošlo ke spáchání trestného činu, v pátek to v tiskové správě uvedla policie ČR. K pátečnímu dni tak ukončila prošetřování části případu havárie týkající se jízdy civilní osoby v policejním voze.

V tiskové správě se uvádí, že spektrum plněných zákonných úkolů policie je velmi široké a zahrnuje rovněž prezentaci policejní techniky. To má potvrzovat i stanovisko Analyticko – legislativního odboru PP, které zní: „V dopravních prostředcích mohou být přepravováni jen příslušníci bezpečnostních sborů, zaměstnanci ministerstva a policie nebo osoby, jejichž přeprava souvisí s plněním služebních nebo pracovních úkolů.“

Aby civilní osoby jezdily v policejních vozech je tak podle policie v pořádku, stejně jako jakákoliv jiná praktická ukázka policejní techniky, pokud se koná na veřejné prezentační akci a umožňují to konkrétní podmínky dané akce a možnosti prezentujících policistů.

„Toto oprávnění v minulosti bylo, a je v praxi využíváno i ve vztahu k zástupcům médií, kteří měli možnost zúčastnit se jízdy ve služebním prostředku, ať už se jednalo o vozidlo, vrtulník či jinou policejní techniku v rámci její prezentace, či prezentace policejní práce,“ uvádí dále tisková správa.

Policie rovněž uvádí, že její spolupráce s automobilkou BMW stále pokračuje a v průběhu příštího týdne tak německá společnost poskytne strážcům zákona k užívání nové vozidlo BMW i8.

Hybridní vůz za čtyři miliony korun, který měla policie půjčený, sjel do potoka v brněnských Chrlicích na konci května poté, co řidič kvůli mozkové příhodě nezvládl řízení. Ve voze s ním byl i zástupce šéfa hradního protokolu Vladimír Kruliš, který byl při nehodě zraněn a skončil v nemocnici. Před několika dny ji opustil a je v domácím léčení. Zraněný policista stále zůstává v nemocnici.

Kruliš tehdy doprovázel prezidenta Miloše Zemana na cestě po Jihomoravském kraji. Policie údajně nabídla prezidentovu doprovodu ukázku policejní techniky.

, lv

23. června 2017