Nehoda policejního BMW

Krulišova jízda v BMW byla v pořádku, prohlásila policie

Nehoda policejního BMW
Krulišova jízda v BMW byla v pořádku, prohlásila policie

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Jízdou hradního protokoláře Kruliše v policejním BMW nedošlo ke spáchání trestného činu, v pátek to v tiskové správě uvedla policie ČR. K pátečnímu dni tak ukončila prošetřování části případu havárie týkající se jízdy civilní osoby v policejním voze.

V tiskové správě se uvádí, že spektrum plněných zákonných úkolů policie je velmi široké a zahrnuje rovněž prezentaci policejní techniky. To má potvrzovat i stanovisko Analyticko – legislativního odboru PP, které zní: „V dopravních prostředcích mohou být přepravováni jen příslušníci bezpečnostních sborů, zaměstnanci ministerstva a policie nebo osoby, jejichž přeprava souvisí s plněním služebních nebo pracovních úkolů.“

Aby civilní osoby jezdily v policejních vozech je tak podle policie v pořádku, stejně jako jakákoliv jiná praktická ukázka policejní techniky, pokud se koná na veřejné prezentační akci a umožňují to konkrétní podmínky dané akce a možnosti prezentujících policistů.

„Toto oprávnění v minulosti bylo, a je v praxi využíváno i ve vztahu k zástupcům médií, kteří měli možnost zúčastnit se jízdy ve služebním prostředku, ať už se jednalo o vozidlo, vrtulník či jinou policejní techniku v rámci její prezentace, či prezentace policejní práce,“ uvádí dále tisková správa.

Policie rovněž uvádí, že její spolupráce s automobilkou BMW stále pokračuje a v průběhu příštího týdne tak německá společnost poskytne strážcům zákona k užívání nové vozidlo BMW i8.

Hybridní vůz za čtyři miliony korun, který měla policie půjčený, sjel do potoka v brněnských Chrlicích na konci května poté, co řidič kvůli mozkové příhodě nezvládl řízení. Ve voze s ním byl i zástupce šéfa hradního protokolu Vladimír Kruliš, který byl při nehodě zraněn a skončil v nemocnici. Před několika dny ji opustil a je v domácím léčení. Zraněný policista stále zůstává v nemocnici.

Kruliš tehdy doprovázel prezidenta Miloše Zemana na cestě po Jihomoravském kraji. Policie údajně nabídla prezidentovu doprovodu ukázku policejní techniky.

, lv

23. června 2017