Odchod sponzora

Sponzor fotbalové ligy ePojisteni.cz končí. Odejít může i CEFC, varuje Tvrdík

Odchod sponzora
Sponzor fotbalové ligy ePojisteni.cz končí. Odejít může i CEFC, varuje Tvrdík

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Fotbalovou ligu opouští její hlavní sponzor ePojisteni.cz. Společnost, podle které byla liga pojmenována, se rozhodla na další sezonu neprodloužit spolupráci. Podle informací iSport.cz si společnost udělala analýzu, podle které byl vyčerpán potenciál spolupráce. Odchodem hrozí i čínská společnost CEFC. Podle jejího zástupce pro Evropu Jaroslava Tvrdíka k tomu dojde, pokud budou do vedení FAČR zvoleni lidé, za kterými má stát její místopředseda Roman Berbr.

Podle informací Aktualne.cz je důvodem odchodu hlavního sponzora 1. ligy kauza kolem předsedy FAČR Miroslava Pelty a státních dotací. Podle iSport.cz za koncem ePojisteni.cz může být změna vlastníka a nemá jít o reakci na aféru kolem Pelty.

Společnost ePojisteni.cz možná napodobí i čínská společnost CEFC, která patří mezi sponzory ligy, české reprezentace a zároveň je majitelem fotbalového klubu SK Slavia Praha. Podle předsedy představenstva klubu a zástupce CEFC pro Evropu Jaroslava Tvrdíka společnost odejde společně s ePojisteni.cz, pokud budou do vedení FAČR zvoleni lidé s vazbami na současného místopředsedu asociace Romana Berbra.

„Jestliže bude zvoleno Berbrovo vedení FAČR, CEFC bude v pondělí firmu ePojisteni.cz v jejím kroku ukončení partnerství následovat,“ uvedl šéf Slavie na svém twitterovém účtu.

Nejvyšší fotbalová soutěž v Česku bude po pouhém roce opět měnit svůj název. Mezi lety 2014 až 2016 byla hlavním sponzorem ligy loterijní společnost Synot, po které byla liga v těchto letech pojmenována. Do té doby nesla soutěž od roku 1997 jméno Gambrinus liga, který byl pivovar jejím titulárním sponzorem.

ilustrační foto, Pexels.com

 

29. května 2017