Na schůzi vlastníků bytových jednotek

Na schůzi vlastníků bytových jednotek

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Nový film Woodyho Allena

Dvaaosmdesátiletý režisér a scenárista Woody Allen zasadil děj svého nového filmu do 50. let 20. století na Coney Island. Plavčík Mickey (Justin Timberlake) v něm vypráví příběh, který je možná trochu ovlivněn jeho bujnou fantazií. Vystupuje v něm i Ginny (Kate Winsletová), která nemá příliš šťastný život. Živoří na promenádě, kde její manžel pracuje jako obsluha kolotoče.

Kolo zázraků
USA, drama, 2017, 101 min.
Film vstupuje do českých kin 4. ledna 2018.

Dvanáctý svazek ze spisů Güntera Grasse

Poslední kniha, kterou Günter Grass dopsal a sám ještě připravil do tisku, vyšla několik měsíců po jeho smrti v dubnu 2015. Loučí se v ní se světem, s literaturou a životem, ale přitom to není žádný literární testament, v němž by odkazoval potomstvu moudrosti a rady k následování, ovšem ani bilance. Je to hlavně výpověď o prožívání závěrečné fáze života.

Günter Grass: O konečnosti
Atlantis, 178 str.

Jak se kdo dostal k cirkusu?

Inscenace Roots vypráví poetickou a zároveň drsnou historii cirkusového umění skrze osobní příběhy protagonistů. Každý z nich se k cirkusu dostal jinou cestou. Právě teď a tady se setkávají na jevišti, aby vám ukázali velké věci. Roots je druhou částí trilogie Family Roots in Black Black Woods.

Představení Roots uvádí soubor Cirk La Putyka na Jatkách78 v pražských Holešovicích.

Diane Kruger bojuje za spravedlnost

Život Katji se otřese v základech, když při bombovém útoku přichází o syna a manžela. Následný soudní proces navíc neskončí dle jejích očekávání. Rodina a přátelé se jí snaží být v těžkých chvílích oporou, ale Katja nemůže jít dál, dokud neučiní spravedlnosti zadost. V hlavní roli exceluje Diane Kruger, která dostala v Cannes cenu za nejlepší ženský herecký výkon.

Odnikud
Německo/Francie, drama, 2017, 106 min.
V českých kinech je film k vidění od 4. ledna 2017.

Iva Bittová v Rudolfinu

Hned po Novém roce si Iva Bittová, zpěvačka, houslistka a herečka, naplánovala slavnostní koncert. Kromě ní na něm vystoupí sestava pozoruhodných hostů, z nichž každý je prestižní osobností svého hudebního oboru: Emil Viklický (klavír), Pavel Fischer (housle), Margit Klepáčová (violoncello) a Jakub Jedlinský (akordeon).

Koncert Ivy Bittové se uskuteční 4. ledna 2018 od 19 hodin ve Dvořákově síni pražského Rudolfina.

Nekonečný příběh jako audiokniha

Nesmělý Bastián prchá před spolužáky, kteří ho šikanují, do antikvariátu. V bezpečí krámku jej zaujme kniha s motivem dvou hadů, kteří jsou vzájemně zakousnuti do svých ocasů. Okouzlující nadčasový román nejen pro děti o imaginaci bez hranic, který proslavila filmová adaptace z roku 1985, vychází jako audiokniha v podání Jana Vlasáka.

Michael Ende: Nekonečný příběh
OneHotBook, 14 hodin 52 min.

Soukupová znovu píše pro dospělé

Kniha pro dospělé navazuje na dětský titul Kdo zabil Snížka?, který Petře Soukupové vyšel na podzim. Znovu v ní vystupuje malý Viktor, jehož matka, divadelní herečka, si se svým životem neví příliš rady. Kvůli práci nakonec Viktora přestěhuje k babičce na venkov. Namlouvá si, že to pro něj bude nejlepší.

Petra Soukupová: Nejlepší pro všechny
Host, 368 str.

Na schůzi vlastníků bytových jednotek

Autorský projekt Vosto5 se odehrává na půdorysu klasické schůze společenství vlastníků bytových jednotek. Všichni účastníci jsou vlastníky bytů, což jim dává právo rozhodovat o společných prostorách. Oněch několik metrů čtverečních v osobním vlastnictví jim tedy propůjčuje určitou moc. Moc, kterou nemohou projevit nikde jinde než právě na schůzi SVJ.

Hru Společenstvo vlastníků uvádí soubor Vosto5 ve společenském sále Masarykova nádraží v Praze.

 

5. ledna 2018