Ceny pohonných hmot

Nafta je dražší než benzin. Poprvé od roku 2015

Ceny pohonných hmot
Nafta je dražší než benzin. Poprvé od roku 2015

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Nafta je v Česku poprvé od roku 2015 dražší než benzin. Za uplynulý týden nafta zdražila v průměru o dva haléře na 33,77 koruny za litr, kdežto nejprodávanější benzin Natural 95 zlevnil o šest haléřů na 33,69 koruny. Naposledy byly ceny nafty vyšší než ceny benzinu v březnu 2015. Nafta se také dále drží na nejvyšších cenách od prosince 2014. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.

Pohonné hmoty v Česku letos zhruba od konce března do začátku června prudce zdražovaly. Během té doby ceny stouply o téměř tři koruny na zhruba 33,50 koruny u benzinu a 32,60 koruny u nafty. V dalších měsících až do října už ceny stoupaly jen mírně. Od října benzin postupně spíše zlevňoval, zatímco nafta zdražovala. Již před týdnem se tak cena nafty dostala poprvé po letech na stejnou výši jako cena benzinu.

Z jednotlivých regionů Česka má nejvyšší průměrné ceny benzinu i nafty nadále Praha. U pražských čerpacích stanic v posledním týdnu mírně zlevnil benzin Natural 95 a cena nafty spíše stagnovala. Benzin stál ve středu v průměru 34,46 koruny za litr, tedy o šest haléřů méně než před týdnem. Nafta zdražila o haléř na 34,38 koruny za litr. Průměrné ceny pohonných hmot v hlavním městě dál zůstávají nejvyšší z celé země.

Nejdražší diesel i natural v metropoli tankují motoristé v Praze 4. Litr benzinu tam stojí 35,09 Kč a nafty 35,06 Kč. V žádné jiné městské části nejsou ceny pohonných hmot nad 35 korunami za litr.

Naopak nejnižší cenu benzinu, v průměru 33,90 koruny za litr, má Praha 2. Nafta je v průměru nejlevnější v Praze 3, kde litr vyjde na 33,81 koruny.

Nad 34 korunami jsou ceny benzinu v Jihomoravském a Olomouckém kraji a na Vysočině. Cena nafty se dostala přes 34 korun vedle Prahy ještě v Jihomoravském, Plzeňském a Středočeském kraji a na Vysočině.

Nejlevnější jsou pohonné hmoty stále v Jihočeském kraji. Natural 95 tam řidiči koupí v průměru za 33,25 koruny a naftu za 33,44 koruny.

,

8. listopadu 2018