Deseticentimetrový Matt Damon

Deseticentimetrový Matt Damon

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Deseticentimetrový Matt Damon

Režisér Bokovky Alexander Payne obsadil do své originální komedie a hořkosladké dobrodružné sci-fi o muži, který se nechá s vidinou zbohatnutí dobrovolně zmenšit na 10 centimetrů, Matta Damona. Ten paradoxně až tehdy, kdy se na svůj život začne dívat z „jiné“ perspektivy, začne konečně pořádně žít.

Zmenšování
USA, komedie, 2017, 135 min.
Film bude v českých kinech od 11. ledna 2018.

Snímek z filmu Zmenšování - CinemArt

Divadelní festival pro teenagery

Nesoutěžní přehlídku inscenací pro teenagery už podeváté pořádá Divadlo v Dlouhé. Letos se v jejím rámci představí třeba kladenské divadlo s Romancí pro křídlovku, Mládí v hajzlu v podání Divadla Petra Bezruče z Ostravy, adaptace klasických textů nebo retro muzikál pořadatelského divadla Tajný deník Adriana Molea ve věku 13 a ¾.

Festival 13+ se koná v Divadle v Dlouhé v Praze do 14. ledna 2018.

Romance pro křídlovku - Městské divadlo Kladno

Turné Orchestru Glenna Millera

Do Česka se vrací světoznámý Glenn Miller Orchestra, který založil v roce 1938 sám americký jazzový hudebník Glenn Miller. V rámci turné představí nové CD Jukebox Saturday Night v režii Wila Saldena. Název alba odkazuje na píseň nahranou Millerem v roce 1942 a představuje i leitmotiv celé show.

Glenn Miller Orchestra koncertuje v českých městech do 19. ledna 2018.

Glenn Miller Orchestra - Glenn Miller Orchestra

Baletní proměna Kafkovy Proměny

S osobitou interpretací povídky Proměna Franze Kafky z roku 1915 přichází DekkaDancers, nejmladší choreografická generace, jež se prosadila svým osobitým humorem, až parodií. S moderní formou filmového videoartu dosáhla skupina, tvořená převážně z členů baletu Národního divadla, na první cenu v tomto žánru, a to za Janáčkovu Sinfonietu.

Hru uvádí Divadlo J. K. Tyla v Plzni na své Malé scéně.

Franz Kafka: Proměna - Divadlo J. K. Tyla v Plzni / Martina Root

Biografie o Paulovi McCartneym

Britský autor knížek o hudebních legendách Philip Norman se po biografiích Rolling Stones nebo Eltona Johna pustil do Paula McCartneyho. Člena někdejších Beatles vykresluje jako složitého, nejistého workoholika, který má potřebu stále si něco dokazovat. Kniha se dotýká i jeho složitého vztahu s Johnem Lennonem, depresí po rozpadu Beatles nebo smrti jeho ženy Lindy.

Philip Norman: Paul McCartney: biografie
XYZ, 760 Kč.

Festival íránských filmů

Sedmý ročník přehlídky íránských filmů nabídne oficiální pražskou premiéru snímku Neústupný režiséra Mohammada Rasoulofa, který si v roce 2017 odvezl z Cannes cenu za nejlepší film v sekci Un Certain Regard. Festival plný výjimečných filmů a dokumentů doplní ukázky íránské hudby, divadelní představení, filmové semináře i ochutnávky íránské kuchyně.

Sedmý ročník Festivalu íránských filmů probíhá do 14. ledna 2017 v pražských kinech. Následovat bude přehlídka v Brně.

Unikátní výstava fotografií T. G. Masaryka

Drobná výstava představuje vybrané snímky z hradního fotoarchivu, které dokumentují část prezidentského mandátu Tomáše Garrigua Masaryka v letech 1918 až 1933. Celý archiv přitom tvoří více než 6,5 tisíce skleněných i celuloidových negativů. Jde o třetí a zároveň poslední krátkodobou doprovodnou výstavu k výstavě Fenomén Masaryk.

Výstava je k vidění do 31. ledna 2018 Nové budově Národního muzea v Praze.

Snímek z hradního fotoarchivu - Národní muzeum

 

12. ledna 2018