Kraj pomůže automobilce

K polygonu BWM na Sokolovsku povede nová silnice. Kraj ji postaví za téměř 100 milionů

Kraj pomůže automobilce
K polygonu BWM na Sokolovsku povede nová silnice. Kraj ji postaví za téměř 100 milionů

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Karlovarský kraj chce v příštím roce vybudovat silniční napojení budoucího areálu testovacího centra automobilky BMW na Sokolovsku. Nová silnice spojí rekultivovaný prostor zvaný Velká podkrušnohorská výsypka se silnicí 210 u obce Horní Nivy. Výběrové řízení chce kraj vyhlásit příští rok na jaře, stavět by kraj chtěl začít v květnu. Stavba by měla být do půl roku hotova, řekla hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová (ANO).

„Projektová dokumentace je finální, čeká se na vydání stavebního povolení. Vybudování nové silnice třetí třídy by mělo stát zhruba 92,3 milionu korun. Tyto finanční prostředky bychom měli ve stoprocentním objemu obdržet v rámci Restartu. Máme to už předjednané a žádat o ně budeme v lednu příštího roku,“ řekla Mračková Vildumetzová. Restart je vládní projekt pro strukturálně postižené regiony, kterými jsou Karlovarský, Ústecký a Moravskoslezský kraj.

Kromě příjezdové komunikace má kraj vybudovat také parkoviště, autobusovou zastávku a dobíjecí stanici pro elektrovozy včetně souvisejících inženýrských sítí.

BMW chce do vývojového centra pro autonomní vozidla a polygonu u Sokolova investovat 250 milionů eur, tedy asi 6,35 miliardy Kč. Na základě své největší investice v zemích někdejšího východního bloku chce zaměstnat několik set lidí. Pro nové centrum bude hledat strojaře, automechaniky, výpočetní techniky, ale i další profese. Celá stavba má být dokončena do roku 2021.

,

23. prosince 2018