Mozart, Kafka, Tonda Blaník

Mozart, Kafka, Tonda Blaník

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Figarova svatba podvacáté

Magdalena Švecová je první režisérkou v historii Národního divadla, která nastudovala slavnou Figarovu svatbu Wolfganga Amadea Mozarta. Tím divákům nabídla ženský pohled na podoby a proměny lásky, nevěry a žárlivosti. Jde již o jubilejní 20. nastudování této opery na prknech českého Národního divadla.

Operu uvádí Stavovské divadlo Národního divadla v Praze.

Foto z inscenace Národního divadla z roku 2002 - Foto: Národní divadlo

Ve světě Řehoře Samsy

Projít se po pokoji Řehoře Samsy, ohmatat jej tykadly nebo si lehnout na krovky? To vše nabízí projekt virtuální reality, který je inspirován známou povídkou Proměna Franze Kafky. Prostorová instalace vznikla spojením Kafky a moderních technologií díky startupovému týmu kolem uměleckého vedoucího Prague Film School Miky Johnsona.

Instalace PROMĚNAVR je k navštívení do 31. března 2018 v tematickém prostoru Goethe-Institutu v Praze.

Československo očima latinskoamerických autorů

Během studené války bylo Československo cílem latinskoamerických levicových intelektuálů, z nichž někteří o svém pobytu napsali. Kniha prezentuje a analyzuje texty Gabriela Garcíi Márqueze, Pabla Nerudy, Jorge Amada či Nicoláse Guilléna, v jejichž centru stojí budování nové komunistické společnosti.

Michal Zourek: Československo očima latinskoamerických intelektuálů 1947–1959. Runa, 300 str.

Alt-J znovu v Praze

Britské trio bylo jedním z headlinerů Colours of Ostrava 2017. Do Česka se tato nevšední indie kapela, která loni v červnu vydala třetí album, vrací po necelém roce, aby odehrála svůj samostatný koncert. Společně s nimi se představí anglická hudebnice Marika Hackman s novým albem I’m Not Your Man.

Koncert se uskuteční v pražském Foru Karlín 4. února 2018.

Tonda Blaník na Hrad!

Celovečerní film navazuje na oblíbený satirický seriál Kancelář Blaník a odehrává se na pozadí skutečných událostí druhé přímé volby českého prezidenta. Lobbista Tonda Blaník se rozhodne kandidovat na prezidenta, dokonce pro to sežene i sto tisíc podpisů. Nakonec se však o Hrad neuchází, místo toho dá přednost podpoře kteréhokoli kandidáta, který vyhraje.

Prezident Blaník
Česko, komedie, 2018, 90 min.
V kinech od 1. února 2018.

Happy End

Maminka Eve onemocní, proto se dívka stěhuje k otci do rozlehlého rodinného sídla v Calais. Jeho neurotičtí a sebestřední obyvatelé jsou ale zahleděni do nevěr, komplotů a iluzí o vlastní výjimečnosti. Snadno tak přehlédnou, že nový přírůstek do domácnosti také skrývá temné tajemství. Film volně navazuje na Oscarem oceněnou Lásku režiséra Michaela Hanekena.

Happy End
Francie/Německo/Rakousko, drama, 2017, 107 min.
V českých kinech od 1. února 2018.

Výstava z neprobádaného Tibetu

Výstava fotografií z vesnice Niduo ve východním Tibetu aneb cesta Anny Dzurenda za „kompasem“ srdce, s cílem a účelem nejasným. Pohled na neprobádaný kousek světa, květinami poseté pětitisícové zelenozelené kopce, autentičtí obyvatelé údolní vesnice, ze které cesta už dál nevede, majestátní klášter nauky Dzogčhen, rozestavěná škola pro děti nemajetných, nezapomenutelný úsměv živého buddhy Eranga Rinpočheho a na vše dohlížející dvacetimetrová socha Padmasambhavy.

Výstava je k vidění v Tibet Open House v Praze do 28. února 2018.

foto - www.goout.net

Audiokniha o kvadruplegickém detektivovi

Třetí díl série o kvadruplegickém detektivovi Lincolnu Rhymeovi vychází jako audiokniha v podání herce Jana Vondráčka, jehož hlas je znám ze seriálu Mentalista. Rhyme odjíždí do Severní Karolíny kvůli operaci, která by mu mohla navrátit hybnost. Mimo jiné zde pomáhá s vyšetřováním vraždy chlapce a únosem dvou dívek.

Jeffery Deaver: Prázdné křeslo. OneHootBook, 14 hod. 31 min.

1. února 2018