Německý cukrář v Izraeli

Německý cukrář v Izraeli

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

O nitru Jiřího Brdečky

Ku příležitosti nedožitých 100. narozenin Jiřího Brdečky natočil Miroslav Janek dokument o jeho životě, inspiraci a nitru. Tento kreslíř, filmový kritik, esejista, scenárista hraných i animovaných filmů a také režisér napsal společně s Oldřichem Lipským scénář třeba ke snímkům Adéla ještě nevečeřela, Limonádový Joe nebo Tajemství hradu v Karpatech.

Universum Brdečka
Česko, dokumentární, 2017, 84 min.
Film vstupuje do kin 21. prosince 2017.

Velký průvodce architekturou Prahy 1850–1900

Pro knihu o Praze vzniklo přes 370 unikátních fotografií. Autoři takto představují 160 staveb, řazených podle pražských čtvrtí historického jádra hlavního města. Kromě velkých projektů typu Národního divadla, Národního muzea, Rudolfina či dostavby katedrály sv. Víta se zaměřují i na architektonická díla, jež se často ocitají v jejich stínu.

Zdeněk Lukeš, Pavel Hroch: Praha na prahu moderny
Paseka, 272 str.

Nová hra v Dejvickém

Dejvické divadlo na Praze 6 uvádí premiéru hry Vražda krále Gonzaga s podtitulem Hřích je hřích, i když nám svědomí namlouvá opak v režii Jiřího Havelky. Ten už se souborem nazkoušel Černou díru, Wanted Welzla a Kakadu. Na jevišti vystoupí Simona Babčáková, Klára Melíšková, Zdeňka Žádníková, Tomáš Jeřábek, Martin Myšička a Ivan Trojan.

Hru Vražda krále Gonzaga uvádí Dejvické divadlo v Praze.

Německý cukrář v Izraeli

Po smrti milence se německý cukrář Thomas vydává do Izraele – rodné země muže, jejž miloval. Navzdory předsudkům spojeným s jeho původem začíná Thomas pracovat v místní kavárně, kterou vlastní vdova po zesnulém Oranovi. Ta však netuší, že nevyslovený smutek, který ji s cizincem spojuje, se váže k jednomu a tomu samému muži.

Cukrář
Izrael/Německo, drama, 2017, 104 min.
V českých kinech od 21. prosince 2017.

foto - Pilot film

TO jako audiokniha

Nadčasový tisícistránkový román TO o všemožných podobách zla a nejniternějších lidských děsech, ale i o odvaze, síle přátelství a dětské imaginaci vychází jako audiokniha. Aby se nesmírně propracovaný a rozsáhlý příběh dobře poslouchal, zhostilo se četby sedm interpretů, kteří si mezi sebou rozdělili party členů Klubu smolařů a části zprostředkované vypravěčem.

Stephen King: TO
OneHotBook, 51 hod. 41 min.

Leninovi balzamovači v Liberci

Hra Verna Thiessena je černou komedií, která nabídne pohled do Leninova mauzolea. Objeví se v ní hlavní trio mužů, které dalo komunistickému režimu vzniknout a jejichž vzájemný vztah v podstatě do značné míry určil krvavé dějiny 20. století – Lenin, Stalin, Trockij. Jedná se o vůbec první hru tohoto kanadského dramatika uváděnou v Česku.

Hru Leninovi balzamovači hraje Malé divadlo v Liberci.

foto - Roman Dobeš

Nesmiřitelní tenisoví rivalové?

Wimbledon, 1980. Tenisová jednička Björn Borg má obhajovat svůj pátý titul. Ve svých 24 letech je ale blízko konci, uštvaný a svíraný úzkostí. Na trůnu ho může nahradit jeho 20letý vyzyvatel John McEnroe. Oba jsou proti sobě tlačeni komerčním průmyslem a musí si přiznat, že jediný, kdo chápe, čím si prochází, je jejich největší nepřítel.

Borg/McEnroe
Švédsko/Dánsko/ Finsko, drama/životopisný/sportovní, 2017, 90 min.
Do českých kin vstupuje film 28. prosince 2017.

22. prosince 2017