HOLLYWOOD

Strážci galaxie přišli o režiséra. James Gunn si dělal legraci z holokaustu či pedofilie

HOLLYWOOD
Strážci galaxie přišli o režiséra. James Gunn si dělal legraci z holokaustu či pedofilie

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Režisér obou dílů hollywoodského trháku Strážci galaxie James Gunn si už další díl nenatočí. Zatímco pracoval na scénáři třetího dílu, vyplavaly na povrch jeho příspěvky na sociálních sítích, v nichž si před lety nebral servítky a dělal legraci z holokaustu, teroristických útoků 11. září či pedofilie. Studio Disney se s ním rozhodlo ukončit spolupráci.

Ve svých příspěvcích se dotýkal holokaustu, teroristických útoků 11. září, znásilnění či pedofilie. „Nejlepší na tom být znásilňovaný je to, když je po všem a říkáš si ‚páni, to je příjemný nebýt znásilňovaný‘,“ napsal například před lety na svém Twitteru James Gunn.

Společnost Disney se ve vyjádření distancovala od kontroverzních příspěvků a oznámila ukončení pracovního poměru. „Urážky a prohlášení objevená na Jamesově Twitteru jsou neobhajitelná a neslučitelná s hodnotami našeho studia. Přerušili jsme s ním pracovní kontakt,“ řekl v prohlášení Alan Horn z Walt Disney studios.

Režisér James Gunn na svém Twitteru uveřejnil rozsáhlou omluvu a vysvětlení, v němž píše, že se během let změnil a za jeho drastickým humorem byla naivní snaha šokovat. „Dříve jsem dělal hodně urážlivé fóry. Teď už je nedělám. Neobviňuji za to své minulé já, ale takhle se mám radši a cítím se víc jako člověk a tvůrce. Všechny vás miluji,“ napsal na závěr James Gunn.

 Gunnovi se dostalo zastání u jedné z hereckých hvězd Strážců galaxie Davida Bautisty. Ten na svém Twitteru napsal, že je James Gunn jedním z nejstarostlivějších a nejpříjemnějších lidí, co kdy potkal. „Udělal chyby. Všichni je děláme. Nelíbí se mi, co se mu teď děje,“ napsal David Bautista. 

 

, zd

21. července 2018