Nábytkářský úspěch

Česká firma TON získala světovou designérskou cenu za křeslo

Nábytkářský úspěch
Česká firma TON získala světovou designérskou cenu za křeslo

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Výrobce nábytku TON z Bystřice pod Hostýnem získal za své křeslo z kolekce Alba světové ocenění za design Red Dot Award 2018. Model italského designéra Alexandera Guflera společnost představila na loňském veletrhu Salone del Mobile v Miláně. Křeslo porotu zaujalo v kategorii produktový design, udělila mu titul Winner, řekla v pondělí za společnost Anna Handlová.

Podle ředitele marketingu firmy TON Jana Juzy se v Guflerových produktech snoubí ideální poměr designu a funkčnosti. „Naše značka je známa pro precizní práci se dřevem. Řada ocenění v tuzemsku i zahraničí, kterou Alba obdržela, však dokazuje, že stejnou úroveň držíme také u čalounění,“ uvedl Juza.

Kolekci Alba tvoří kromě křesla i židle a lounge křeslo. Podle Guflera je jejím jednotícím prvkem tvar sedáku a nožní konstrukce z masivního dřeva. „Na ni navazuje opěrka, která je vzadu prodloužena až pod úroveň spodní hrany oválného sedáku,“ uvedl designér. Komfort při sezení zajišťují taštičkové pružiny a PUR pěna. Technologie využívaná u ortopedických matrací umožňuje udržet tvar a pevnost sedáku i při intenzivní zátěži. Kromě domácností je kolekce podle výrobce vhodná i pro restaurace a hotely.

Křeslo Alba TON opět ukáže veřejnosti na veletrhu designu a nábytku Salone del Mobile, který se v Miláně koná od 17. do 22. dubna. Představí zde ale především nové lounge křeslo Chips designérky Lucie Koldové a dále stoly Chop a Ink, konferenční stolky Anix, pohovku Dowel, barovou židli Leaf s opěrkou a barovou variantu židle Ironica.

Cena za design Red Dot Award je udělována ve třech základních kategoriích – designový koncept, komunikační design a produktový design. Ocenění získal TON poprvé v roce 2011 za křeslo Merano, jehož autorem je také Gufler. V roce 2016 ho společnost obdržela za křeslo z kolekce Split a loni za židli a stůl z kolekce Leaf.

TON je jedním z několika málo světových výrobců ohýbaného nábytku. Tradice společnosti se počítá od roku 1861, kdy svou firmu založil truhlář, vynálezce a návrhář nábytku Michael Thonet. Firma zaměstnává asi 850 lidí a výrobky dodává do více než 60 zemí. V roce 2016 měla tržby za prodej vlastních výrobků, služeb a zboží 829,4 milionu korun a vykázala zisk přes 44 milionů. Loňské výsledky hospodaření zatím nezveřejnila.

,

9. dubna 2018