Zpívající a vraždící holič v Plzni

Zpívající a vraždící holič v Plzni

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

S láskou Vincent van Gogh

Snímek o malíři van Goghovi byl natočen kombinací hraného filmu a animace originálních olejomaleb. Jedná se o první film svého druhu vůbec. Scénář vznikl na základě 800 van Goghových dopisů adresovaných především jeho bratrovi. Příběh vrcholí ve chvíli, kdy se van Gogh léčí z deprese a postřelí se do hrudníku. O dva dny později umírá.

S láskou Vincent
Velká Británie / Polsko, animovaný/krimi/drama, 2017, 88 min.
V českých kinech bude film od 25. ledna 2018.

Pohřebiště zapomenutých knih

Ve starobylé Barceloně leží pohřebiště zapomenutých knih, kam je roku 1945 přiveden malý Daniel, aby si jednu vybral. Zvolí si román Stín větru záhadného autora Juliána Caraxe, čímž začne svou nebezpečnou cestu iniciace do světa literatury i dospívání. Tento literární thriller s prvky historického, gotického i detektivního románu se stal bestsellerem.

Carlos Ruiz Zafón: Stín větru
Knižní klub, 528 str.

Zpívající a vraždící holič v Plzni

Jedinečný muzikálový thriller z Broadwaye vypráví o kruté pomstě holiče Benjamina Barkera alias Sweeneyho Todda za nespravedlivé vyhnanství a odloučení od rodiny. Sweeney obnovuje svou holičskou živnost nad pekařským krámkem paní Lovettové. Kam však začnou Toddovi zákazníci mizet a kde náhle bere Lovettová materiál pro své lahodné masové bochánky?

Inscenaci Sweeney Todd – Ďábelský lazebník z Fleet street uvádí na své Malé scéně Divadlo J. K. Tyla v Plzni.

Marie Terezie na mincích a medailích

Galerie České spořitelny po delší době uspořádala výstavu k tématu peníze. U příležitosti 300. výročí narození císařovny Marie Terezie, které připadlo na květen 2017, vystavuje mince, papírové bankovky a medaile, jež byly raženy v období její vlády. Jednalo se o dobu, která přála sochařskému ztvárnění platidel i medailí, jež se vydávaly na paměť významných událostí.

Výstava je k vidění v Galerii České spořitelny v Praze do 14. února 2018.

Peníze, nebo láska?

Film pracuje s tématem, že láska má větší hodnotu než peníze. Zachycuje únos šestnáctiletého chlapce a snahu jeho matky Gail přesvědčit Johnova miliardářského dědečka, aby zaplatil výkupné. Když to Getty senior odmítne a narůstá prchlivost a brutalita únosců, snaží se Gail jeho rozhodnutí zvrátit.

Všechny prachy světa
USA, drama/krimi /mysteriózní/thriller, 2017, 135 min.
Do českých kin film vstupuje 25. ledna 2018.

Sonda do malého švédského města

Pro obyvatele provinčního městečka znamená vítězství na juniorském mistrovství v ledním hokeji všechno. Stačí jedna malá událost, a v honbě za úspěchem je složité rozpoznat hranice věrnosti a zrady. Román švédského spisovatele Fredrika Backmana, který nabízí silnou sociální sondu do společenství malého města, čte jako audioknihu Pavel Soukup.

Fredrik Backman: Medvědín
OneHotBook, 15 hodin 10 min.

Premiéra držitelky Nobelovy ceny

Divadlo A studio Rubín v Česku poprvé uvádí hru Královna duchů rakouské spisovatelky a nositelky Nobelovy ceny Elfriede Jelinek. Herečky Gabriela Míčová a Lucie Roznětínská navážou na dřívější spolupráci a v režii Ondřeje Škrabala představí fiktivní monolog slavné herečky vídeňského Burgtheateru, která ráda manipuluje se svým publikem.

Hru Královna duchů hraje A studio Rubín v Praze.

26. ledna 2018