Dvě pětiny dětí do šesti let tráví u mobilu přes hodinu denně, vyplývá z průzkumu
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.
Zhruba 42 procent tuzemských dětí ve věku šest měsíců až pět let tráví u obrazovky mobilu nebo tabletu ve všední den více než hodinu a 18 procent přes dvě hodiny denně. Více než hodinu denně věnuje mobilu či tabletu 82 procent předškoláků. Vyplývá to z letošního průzkumu agentury STEM mezi více než 1000 rodiči.
U nejmenších dětí do 11 měsíců je situace specifická. Skoro polovina z nich podle rodičů obrazovky nesleduje vůbec, ale třetina už tráví u obrazovek alespoň půl hodiny denně. Důležitým faktorem je i přítomnost staršího sourozence, který výrazně zvyšuje pravděpodobnost častějšího sledování.
Děti a mladiství tráví podle údajů Nadace O2 v on-line světě běžně okolo čtyř hodin denně. To odpovídá asi 400 metrům, které „urazí” prstem po displeji – nejčastěji při sledování obsahu na sociálních sítích. Výpočet přitom vychází z běžného používání mobilního telefonu.
„Lidé na telefonu denně stráví v průměru kolem 4 hodin, jeden ,scroll‘ přes celou obrazovku trvá přibližně 4,5 sekundy. To znamená až 3346 pohybů prstem denně. Pokud toto číslo vynásobíme průměrnou výškou displeje (zhruba 12 cm), dostaneme se přibližně na zmíněných 400 metrů,” uvedl ředitel marketingu v O2 David Daneš.
Diskuze
Komentáře jsou přístupné pouze pro předplatitele. Budou publikovány pod Vaší emailovou adresou, případně pod Vaším jménem, které lze vyplnit místo emailu. Záleží nám na kultivovanosti diskuze, proto nechceme anonymní příspěvky.