Obezita dětí je selhání rodiny. Děti nejsou problém. Problém jsou rodiče a mobily, říká Ludková

Obezita dětí je selhání rodiny. Děti nejsou problém. Problém jsou rodiče a mobily, říká Ludková

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Senátorka Vladimíra Ludková byla hostem podcastu Men's Factor. Vedle politiky se věnovala i své profesi sociální pracovnice a práci s mladými lidmi. Odmítá stereotyp, že dnešní děti jsou pasivní nebo nezodpovědné. „Vůbec to s nimi není špatné. Mají úžasné otázky a zajímají se o své okolí." Velkým tématem je podle ní i obezita a duševní zdraví. „Obezita je často jen symptom nefunkční rodiny,“ uvedla. Klíčovou roli podle ní hraje i spánek a vliv technologií. „Dítě má mobil na nočním stolku a není schopné vypnout. To je obrovský problém.“

V podcastu kritizovala i část neziskového sektoru a způsob financování. „My nemáme jasno, co financujeme z veřejných peněz. Měli bychom financovat minimum nutného, ne maximum možného,“ uvedla. A mluvilo se i o médiích a jejich roli ve společnosti. Ludková kritizovala nevyváženost těch veřejnoprávních.

Echo 24

Obezita dětí je selhání rodiny. Děti nejsou problém. Problém jsou rodiče a mobily, říká Ludková

0:00 0:00

Stáhnout MP3

Zároveň varovala před černobílým viděním politiky. „Dneska i rozumný člověk kolikrát musí souhlasit s tím, co říká třeba Babiš, ale neudělá to jen proto, že to řekl Babiš,“ popsala. Podle ní je právě tato polarizace jedním z hlavních problémů současné společnosti. „Z toho se nikdy nevyléčíme,“ dodala.

 

Diskuze

Komentáře jsou přístupné pouze pro předplatitele. Budou publikovány pod Vaší emailovou adresou, případně pod Vaším jménem, které lze vyplnit místo emailu. Záleží nám na kultivovanosti diskuze, proto nechceme anonymní příspěvky.

22. dubna 2026