VOLBY

Starmer nehodlá po prohře labouristů v komunálních volbách rezignovat

VOLBY
Starmer nehodlá po prohře labouristů v komunálních volbách rezignovat

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Britský premiér Keir Starmer nehodlá po výrazné prohře své vládní Labouristické strany v komunálních volbách rezignovat. Nechce prý uvrhnout zemi do chaosu. Informuje o tom agentura AP.

Na místní a regionální volby v Británii se nahlíželo jako na neoficiální referendum o Starmerovi. Ten svou středolevicovou stranu dovedl k moci před necelými dvěma lety, ale jeho popularita od té doby prudce klesla.

Po 14 letech vlády konzervativců voliče přestává bavit čekání na hospodářský růst a zásadní změny. Mnoho labouristických poslanců propadá zoufalství nad tím, že vláda nedokáže plnit sliby.

Starmer uvedl, že přebírá odpovědnost za "velmi nepříznivé" výsledky, v jejichž důsledku strana přišla o více než polovinu mandátů, které obhajovala. Odstoupit však nehodlá.

"Voliči vyslali signál o tempu změn a o tom, jak chtějí zlepšit své životy," řekl premiér. "Byl jsem zvolen, abych se s těmito výzvami vypořádal, a nehodlám se jim vyhnout a uvrhnout zemi do chaosu," dodal.

,

Diskuze

Komentáře jsou přístupné pouze pro předplatitele. Budou publikovány pod Vaší emailovou adresou, případně pod Vaším jménem, které lze vyplnit místo emailu. Záleží nám na kultivovanosti diskuze, proto nechceme anonymní příspěvky.